Co nás tuto sezónu čeká a nemine ?

Jak je to v posledních letech již pravidlem, rozhodla se firma Pacific potěšit hokejové fanoušky svým setem v době největšího hokejového útlumu a vydala první set hokejových karet pro sezóny 2002/2003 již koncem července. Nedlouho po tomto setu vyšly karty BAP First Edition, Topps, Victory a Upper Deck Top Shelf. Sběratel hokejových karet si již v srpnu má z čeho vybírat. Fanoušky českých hráčů potěší, že v základních setech se opět objevuje téměř 10% karet s našimi hráči a jenom přibližně o polovinu méně karet s hráči Slovenska. Většina těchto setů obsahuje kromě jiných také kartu Dominátora. 

Na internetu, konkrétně v newsletteru firmy Krause (www.krause.com) jsem objevil následující informace z tiskové konference Lindy Santiago, která má v NHL na starosti divizi "entertainment", což kromě jiného znamená také licence udělované výrobcům hokejových karet a počítačových her. Podle těchto informací bylo pro příští sezónu uděleno celkem 42 licencí na jednotlivé sety, což je zhruba stejně jako loni. Pro letošek to ovšem vypadá, že se zvýší počet exkluzivních setů, tedy limitovaných edic obsahujících různé jersey karet apod. 

Firma Fleer bude i nadále pokračovat v souboji o trh na poli hokejových karet. Pro letošek zatím ohlásila na 4. prosinec vydání značky Ultra Hockey.

Firma In The Game, možná známější pod značkou Be A Player (BAP) po úvodním srpnovém vhazování (BAP First Edition) plánuje na listopad karty BAP Memorabilia, v prosinci vyjde série Parkhurst, v lednu Between The Pipes, v dubnu tradiční Signature Series a na květen se plánuje třetí edice karet Ultimate Memorabilia. Novou značkou firmy jsou karty First Edition. Firma podepsala propagační smlouvu s Mariem Lemieux, který také podepsal s In The Game smlouvu o exkluzivitě podpisů, což znamená, že autogramy Maria Lemieux bychom měli letos najít pouze na kartách vydaných touto firmou. 

Pacific po úspěšné sezóně 2001/2002 nejprve přišel se základem setem Pacific, který letos obsahuje 400 karet, a to bez experimentů s podepsanými kartami nebo SP kartami mezi řadovkami. 11. září vyjde druhá edice karet Heads-Up, 13. listopadu to bude druhé vydání karet Atomic, 18. prosince Pacific Exclusive, která v programu firmy nahradí značku Vanguard, 15. ledna oblíbené Private Stock (již třetí edice). Další značky budou upřesněny později. Firma bude i letos pokračovat v reklamní spolupráci s Iljou Kovalčukem. 

Firma s nejdelší tradicí ve vydávání sportovních karet Topps již vydala základní set Topps/OPC, letos s 330 kartami a dále připravuje následující edice: Stadium Club na 27. listopad, Heritage na 11. prosinec, Topps Chrome 22. ledna. Topps vydá dále karty Topps Total, které patrně nahradí Topps Reserve. Na závěr sezóny znovu vyjdou karty Bowmann, které opět přinesou jersey karty ze zápasu nadějí NHL (YoungStars game při All-Stars game). Přesné datum vydání edic Topps Total a Bowmann bude upřesněno později. Pro vybrané značky firmy bude tiskovým mluvčím Patrick Roy. 

A na závěr novinky z firmy Upper Deck, která jako je to v posledních letech již pravidlem, plánuje vydání zdaleka největšího počtu jednotlivých edic hokejových karet. Už v tuto chvíli jsou na trhu karty Victory a Top Shelf. V září vyjdou karty MVP, v říjnu základní set Upper Deck série 1, v listopadu Vintage, Upper Deck Foundations (nahradí značku UD Legends) a další novinka UD Piece of History. V prosinci to budou karty SPx a v listopadu nová značka Classic Portraits, která nahradí celkem oblíbené, ale loni patrně ne příliš úspěšné karty UD Ice. Firmu budou u některých novinek před médii zastupovat Patrick Roy, Steve Yzerman a Jason Spezza, ten ovšem pouze pokud se už letos prosadí do týmu v NHL. 


Jak z výše uvedených řádků vyplývá, fanoušci NHL a sběratelé hokejových karet se letos opět mají na co těšit!

Pod čarou...

V nejbližších dnech se na stránkách objeví exkluzivní preview včetně ukázek nových karet ze sérií 02-03 Upper Deck a 02-03 Classic Portraits !!! 

29.8.2002 - Tony Lapačka

 Zpět do magazínu


Copyright © 2001 Velecký Lukáš, Hauerland Lubomír
Jakékoliv dotazy, připomínky či návrhy posílejte na adresu: info@hockeycards.cz