Burzy v Brně a Praze (září 2002)

Marek Cvach, jeden z našich dopisovatelů, se při návštěvě největších tuzemských burz konaných v Brně a Praze zaměřil nejenom na požadavky sběratelů. Následující článek shrnuje všechno podstatné dění.    

Brno (1.září 2002)
Právě v poslední prázdninový den jsem se vypravil společně se svojí přítelkyní a kamarádem do Brna. Burza se koná v Kounicově ulici, začátek je tradičně v 8:00. Návštěvnost byla velice slušná (odhadem 30 lidí), dokonce přijeli i sběratelé, kteří se na podobných akcích objevují jen sporadicky, což je jenom dobře. Co se týče karet samotných, největší sháňka byla po kartách Dominika Haška a Češích vůbec. K maní byly i nové série Topps 02/03 a balíčky karet Victory 02/03. Do své sbírky se mi podařilo zařadit na tři desítky nových karet, mimo jiné zde bylo vidět i jersey a autographs karty. Na další brněnské burze se určitě objevím znovu, tímto Vás chci všechny pozvat na sobotu 28. září !

Praha - Krakov (7. září 2002)
Je sobota, 8:00 a burza hokejových karet pomalu začíná. Z technických důvodů je přesunuta o patro níže, do tamějšího baru (na původním místě je totiž sklad humanitární pomoci). 
Účast je velice slušná, přibližně 15 obsazených stolů, burzu navštívilo skoro 40 sběratelů. Karet byla k vidění spousta, od řadových, přes inzerty až po podepsané karty, o jersey kartách ani nemluvně ! Největší zájem byl opět o Čechy, Maria Lemieux, Bretta Hulla a překvapivě i o Erica Lindrose. Obchody se prostě hýbaly, ale spíše než prodej a koupě probíhaly všemožné výměny. Ono není se čemu divit, tento trend už delší dobu převažuje, je to samozřejmě způsobeno vzrůstající cenou kartiček a už jenom málokdo si může dovolit každý kousek, který by se hodil do jeho sbírky. Zhruba po jedenácté hodině začali lidé pomalu odcházet i se svými čerstvými úlovky. Burza na Krakově se jednoznačně zdařila. Možná se spolu potkáme na další burze, protentokrát konané 5. října.

PS: Jak jistě víte, kvůli povodním nefunguje metro, samozřejmě že existuje určitá alternativa. Pokud přijedete do Prahy vlakem, dále pokračujte autobusem č.144 až na Krakov.     

26.9.2002 - Marek Cvach 

 Zpět do magazínu


Copyright © 2001 Velecký Lukáš, Hauerland Lubomír
Jakékoliv dotazy, připomínky či návrhy posílejte na adresu: info@hockeycards.cz