EXKLUZIVNĚ ! 2002/2003 Upper Deck Series One 

Vydání nové série Upper Deck Series One je plánováno na měsíc říjen, přinášíme vám první ucelené informace, doplněné o první ukázky. Zdůrazňuji, že následujícící informace se momentálně na zahraničních webech ještě neobjevily !!!

Na úvod je potřeba říci, že každoročně jsou vydávány dvě série UD Series One a UD Series Two, které se od sebe liší minimálně. Existují dvě série, hobby a retail (hobby verze obsahuje navíc čtyři jersey série). Ceny doporučené výrobcem se nijak neliší, ovšem koncová cena hobby verze bude podle mého názoru nakonec o něco vyšší. Největší rozdíl pocítíte při koupi boxu, hobby verze obsahuje dvě jersey karty, kdežto retail jenom jednu. Ale to trošičku předbíhám. Základní set má mít 178-180 karet (v tomto se dostupné informace mírně rozcházejí), včetně oblíbených Young Guns (1:4). Určitou novinkou se short print nazvaný Memorable Seasons (1:6). UD Series One obsahují 11 Game-Used sérií (plus několik jejich dalších paralelních variant) ! Mezi "klasickými" inzerty nalezneme Sizzling Scorers, Super Savers a Gifted Greats (1:12). Box obsahuje 24 balíčků po 8 kartách. Největší překvapení, podle některých další z milníků výroby jersey karet jsem si nechal nakonec. Co vám říká tzv. "Fold-Open" technologie ? Jedná se revoluční novinku použitou při výrobě série UD Playbooks Jersey Card. Ještě nic ? Dobrá. Dvě navzájem spojené jersey karty,  které je možné složit do malé knížečky, neboli prostě zaklapnout ! Vydány v omezeném nákladu 200 kopií. Jak vidíte, UD Series One & Two nás i tentokrát dostanou...

PS: Už samotná skladba hobby boxu vypadá více než zajímavě. Obsahuje v průměru dvě jersey karty, množství řadových karet, 6 Young Guns, 4 Memorable Seasons, celkem 6 inzertů a další případná překvapení !

 

Název (Game-Used série) Poměr Výskyt Limitace
On The Rise 1:96 Hobby   
Speed Demons 1:96 Retail   
Good Ol' Days 1:96 Ho/Re  
Saviors 1:96 Ho/Re  
CHL Graduates 1:96 Hobby  
CHL Graduates GOLD V. 

RI

Hobby  #'d to 25
Letters of Note 1:144 Ho/Re  
Letters of Note GOLD V.

RI

Ho/Re  #'d to 50
UD First Class 1:288 Ho/Re  
UD First Class GOLD V.

RI

Ho/Re #'d to 75
Specialists 1:96 Hobby   
NHL All Star Jersey 1:96 Hobby   
New NHL Hot Spots 1:96 Hobby   
UD Playbooks G-U Jersey 

RI

Ho/Re  #'d to 200
UD Patchwork (patch card) 

1:2500

Ho/Re  

řadová karta Sizzling Scorers (1:12)

UD First Class Jersey Card (1:288) Savoirs Jersey Card (1:96)

UD Playbooks Jersey Card (Fold-Open technologie), 200 ks !

2.9.2002 - Lukáš Velecký 

 Zpět do magazínu

 

Copyright © 2001 Velecký Lukáš, Hauerland Lubomír
Jakékoliv dotazy, připomínky či návrhy posílejte na adresu: info@hockeycards.cz